Vlněna Slackline

Vlněna je polorozpadlej areál bývalé továrny na textil. Celej je zabedněnej, vyrabovanej, rozbitej a tenhle rok ho čeká demolice. Tohle místo má silnou atmosféru! Jen když jim prolézáš, tak to pochopíš. Musel jsem něco vymyslet před tím, než bude nenávratně pryč a postaví se místo ní zase nějaké zasrané kancly.

Asi před 2 měsíci jsme s Danem Milerem neměli co dělat a rozhodli se jít Vlněnu omrknout. Škrábačka do druhého patra po zabedněných oknech je super zážitek a skvělej trénink svěrače. Při procházení jsme našli pár zajímavých věcí... Ale hlavně jsem si všiml, že je možné natáhnout slack mezi budovama. Okna tam žádné nejsou, vevnitř sloupy, ideální podmínky.

Večer, když jsem se vrátil, tak jsem klukum poslal fotky areálu, jak to tam vypadá. Šli to taky omrknout... Slovo dalo slovo, vše bylo reálné a už jsme se jen domluvili na datum. Až nepochopitelně nám to opravdu všem vyšlo přesně podle domluvy – ještě teď nechápu, jak se tohle v reálu může takové sebrance stát : )

Abychom si rozuměli – slackline je popruh, po kterém se chodí (mezi stromy, skálami a magoři si to natahujou mezi barákama.) Kluci si to natáhli cca 17m dlouhé a 8m vysoko, čemuž se říká midline.

O kluky se stará www.eqb.cz.

Aby mi rozuměli i lidi co fotí, tak jsem v 95% fotil na Fuji x100 – jojo zas ten malej vergl, co z něj lezou ty neskutečný věci. Když o tom vlatně přemýšlím, já skoro na Nikon už nefotím. Heh, vyměnit celou výbavu za pevnou 35mm, to fakt může udělat jen magor. U slacku nebyl s Fujinou žádnej problém, ostřila luxusně. Nebyl to žádnej rychlej pohyb, takže nebylo potřeba ani předostřovat.

Domluvenej jsem byl s klukama co si říkaj Slackrats. Sam Sadecký, Miša Pírek a Mišo Uvegeš - kluci se kterýma jsem na slacku byl pořád. Skvělé bylo, že se ukázal i Luke Černý, který přijel z Prahy s klukama o víkendu pochodit.

Ode mě stačilo keců... Kluci taky něco dali dokupy, tak sleduj jak to vidí oni!

Samo:

Dnes jsme konečne byli natáhnout Brněnskou midline. Konečně asi proto, že za námi přijel Lukáš Černý z Prahy, kterej tomu rozumí! My jsme doteď byli posraní to tahat sami - znáš to, místo jednoho pořádného uzlu, dalších 6 nesmyslů. Celé to mělo být uplně v klídečku – přijít do areálu, vylézt do okna v druhým patře, natáhnout lajnu a chodit... Samozřejmě... Nějaká vyšinutá securiťačka, co brala velmi seriozně svoji práci nás viděla a zavolala policajty...

Schovali jsme se, počkali a raděj sa přesunuli dál do areálu, kde jsme nebyli tak na ráně. Napnuli jsme kratší a nižší lajnu než jsme chtěli, ale v o to lepším prostoru. Nadšení nepřekazila ani občasná nutnost odskočit si na záchod. „Kam se asi tak vysereš, když tam nikde není hajzl? - No o poschodí výš, do skříně, nebo na schody hehehe“...

...Chodilo se skvěle, každý si vyzkoušel i nějakou parádičku. Potkala se super parta! Díky Lukášovi, že dorazil a užili jsme si s klukama skvělej den. Jara se postaral o fotky a Laššo o edit, kterej ma brutální feeling!

Luke:

Kluky z Brna moc často nevídam. A takovej víkendovej výlet s trickline ve Zbrojovce a midline v opuštěné Vlněně zněl fakt dobře!...

...Oba dny byly fakt super, stihli jsme se dvakrát rozbít na trickline i napnout midline. Nebyla upně vysoká a dlouhá, ale ta atmosféra celého toho místa... neskutečná! Peckovej kolektiv, prostě pohodička, užívačka!

Miša:

Vytahuješ cajky a najednou slyšíš: „Je tam někdo? Okamžitě vylezte!“ Tak se nenápadně podívám a vidím sekuriťačku s vysílačkou jak se nás snaží vyhnat. Hehe, ale co chceš dělat, když víš, že ta tlustá baba na to nemá aby se vyškrábala do okna v druhým patře. Ta si nakonec na pomoc zavolala fízly, ale ti na tom byli stejně. Dali si dvakrát kolečko sem-tam a jeli si po svým...

...Tak jsme jen změnili místo, které nešlo vidět z cesty ani ze dvora a vlítli na to. Pustil jsem muziku, „Naši věc“ chill jak prase. První pokus patřil Lukemu, to jsme všici jen čuměli a nechápali nic. Druhej jsem šel já, na první pokus jen tam a zpět... Ale další už jsem si dovolil víc.

Mišo:

Neděle ráno, dlouho očekávaný projekt midlajny ve starých priostorách Vlněny. Okolo 9.00 sa potkáváme před Vaňkovkou. Po punkovém vkradnutí se budovy, vymýšlíme jak to napnout. Mezi tím se z dola ozýva : „kdo vás tam sakra pustil?“ vidíme policejní auto a čekáme co se bude dít. Nejlepší je jak se snaží příslušníci vyškrábat nahoru, což si po půl metru rozmyslí...

...Po půl hodině se rozhodnem změnit lokaci, sereme na ně a jdeme tahat. Za hodinku máme napnutou midlajnu cca 17m long/8m high. A začínají super momenty chodění. První posílá Lukáš, potom Miša, Samo a nakonec s problémama aj já. Pocity neskutečné!

Laššo nakonec natočil luxusní edit, ve kterým musíte aspoň trochu pochopit tu sílu toho okamžiku být tam... Big up pro něj!